Gizem & Kaan Düğün Hikayesi

 

2018 yılının aklıma kazınan düğün hikayelerinin baş ismi diyebilirim bu çift için. Sıcakkanlı ve sempatik tavırları ile oldukça rahat bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdiğimizi söylemeden geçmek olmaz.

Özellikle de makina karşısında bu kadar rahat hareket edebilmelerine ayrıca hayran kaldım. Sadece Gizem ve Kaan çifti için değil, benim için de oldukça keyifli, bir o kadar da özel bir çekim oldu. Kendilerine bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. İstanbul fotoğraf albümleri arasında özenle saklayacağım albümlerden biri oldu bu çekim.


Düğün fotoğrafları çekimimizi şık, dikkat çekici ve buram buram tarih kokan bir mekanda gerçekleştirdik. Bilenler bilir; Kibrithane İstanbul’un en çok dikkat çeken mekanları arasında yer alıyor. Son dönemlerde de İstanbul düğün fotoğraf çekimleri için oldukça ideal bir mekan haline geldi. Osmaneli Kibritleri Anonim Şirketinin kurduğu bu fabrika, günümüze 19. yüzyıldan gelmektedir. Özel ışıklandırma sistemi sayesinde unutulmayan karelere imza attığımızı söyleyebilirim. Fotoğraflara bakınca insanın kendinden geçmemesine neredeyse imkan yok. Üstelik sadece iç bölümleri ile değil dış bölümleri ile de gerçekleştirdiğimiz bu çekimin, diğer düğün çekimlerinden bambaşka olduğu apaçık ortada. Çiftimiz de halinden gayet memnun görünüyordu. Bu sayede klasik pozlardan farklı fotoğraflar yakalama imkanı buldum ve bu durum beni oldukça memnun etti. Gizem ve Kaan’ın düğün fotoğraf albümleri oldukça değişik ve sıra dışa fotoğraflardan oluştu. 
Kibrithane fabrikasının hiçbir alanında kullanım ve çalışma durumu olmadığı için hemen hemen her köşesinde birkaç poz yakaladığımızı söyleyebilirim. Ayrıca ortamın ambiyansını yansıtan siyah beyaz çekimler ile de yine büyük farklılık ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Çiftimizin birbirine olan aşkları ve sevgileri, fotoğraflarına da yansıdı. Bu nedenle de bu çekim sırasında hiç zorlanmadım desem yeridir. Hatta zaman zaman çekimin akışında çiftim kendi pozlarını kendileri verdiler. Böylelikle çok doğal fotoğraflar da elde ettim.


Her ne kadar Kibrithane çok yoğun bir mekan olmasa da, yine de çekim için ideal zaman bence kesinlikle hafta içi olmalı. Çünkü az da olsa hafta sonları ziyaretçilerle karşılaşmak mümkün. Ayrıca başka çiftlerle de rastlaşma ihtimali de oldukça yüksek. Sakinliği ve durgunluğu ile hafta içi bu mekanda çekim yapmak çok daha rahat oluyor.
Yaklaşık olarak 120 yıllık bir tarihe sahip olan Kibrithanenin o tarihi havasına, insanın kendini kaptırmaması imkansız gibi bir şey. Bu sayede de oldukça marjinal fotoğraflar yakaladığımı da söyleyebilirim. Özellikle Gizem ve Kaan’ın rahat tavırları ve yüzlerine yansıyan mutluluk sayesinde bende kendimi çok rahat hissettim. Bu da İstanbul düğün fotoğraf çekimimi çok kolay yapmama imkan sağladı. Hatta bir ara sanki her gün birlikte çekim yapıyormuşuz gibi hissettim.


Kibrithanede gerçekleştirdiğimiz muhteşem çekim sonrası, düğün fotoğraf albümünü hazırlamak için kollarımı sıvadım. Bu konuda da zorlanmadığımı söyleyebilirim. Beni zorlayan tek şey; onca harika pozların arasından albüm için sınırlı sayıda poz seçmek oldu. Neyse ki bu sorunu da çiftimle beraber hallettik ve en az İstanbul düğün fotoğraf çekimi kadar güzel bir düğün fotoğraf albümü oluşturduk. Gizem ve Kaan ikilisinin de memnuniyetinin gözlerinden okunması beni ekstra mutlu etti. Hem onların hem de benim içime sinen, şahane bir çekim gerçekleştirdik. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Tattoo Artist Duo
Tattoo Artist Duo
Our Works
© Copyright - Bilal Bulut