İstanbul Düğün Dış Çekim Mekânları

Hayatınızın en özel gününde sorunsuz ve mutlu anılar biriktirmeyi amaçlarsınız. Bu isteklerinize kavuşmanın ilk şartı organizasyonların kusursuz olmasıdır.

Söz konusu düğün hikâyesi ve fotoğraf çekimi olduğunda ise heyecan ve panik katlanır. Gelin ve damat adayları bir ömür saklayacakları albümlerinin orijinal formatta olmasını beklerler. Doğru fotoğrafçı ile çalışarak ve doğru mekânları tercih ederek bu isteklerinize ulaşabilirsiniz. Hayat boyu iyi ki diyerek baktığınız bir albümünüz ve anılarız olur. En iyi İstanbul dış çekim mekânlarını makalemizden öğrenebilirsiniz.

Riva Çekim Alanı
Riva düğün çekimlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Çok sayıda gelin ve damat adayının aynı zamanda fotoğrafçıların da tercihi olma özelliğine sahiptir. Burayı cazip kılan ise denizi ve sahilidir. Riva, Beykoz’da bulunan ve İstanbul’un en iyi sahili olma özelliğine sahip bir dış çekim mekânıdır. İstanbullulara göre şehrin en temiz denizi buradadır. Çevre kirliliğine inat masmavi duran pırıl pırıl bir deniz ve tertemiz bir sahil için siz de Riva’yı tercih edebilirsiniz. Burası aynı zamanda şehir halkının tatil mekânıdır.
Riva çekimleri için fotoğrafçınızdan özel konsept aksesuarlar talep edebilirsiniz. Zaten hemen bütün fotoğrafçılar aksesuar konusunda hazırlıklıdır. Sizler de taleplerinizi çekim öncesinde ileterek hayalinizdeki düğün albümü için ilk adımı atabilirsiniz. Siz de denizi seviyorsanız ve denizsiz bir fotoğraf albümü düşünemeyenlerdenseniz Riva ilk tercihiniz olabilir. Seçim sizin.

Yıldız Parkı Dış Çekim Alanı
İkinci sırada Yıldız Parkı geliyor. Aslında seçimlerinizi kendi özel zevklerinize göre yapmalısınız. Sizin olmazsa olmazınız deniz ise deniz konsepti tercih edersiniz. Ama doğayla iç içe olmayı seviyorsanız, hayvanlar ve çiçek çeşitleri arasında poz vermek size mutluluk veriyorsa Yıldız Parkı tercihiniz olabilir.
Park’a gitmek için öncelikle Beşiktaş’a ulaşmanız gerekir. Beşiktaş’ta bulunan Yıldız Parkı Yıldız Teknik Üniversitesi ile Çırağan Sarayı arasında kalmaktadır. Tarihi bir değere ve öneme sahip olan bu mekân yeni evlenecek çiftlerin favori dış çekim alanlarından bir tanesidir.
Mekâna gittiğinizde sizi birbirinden güzel çiçekler ve ağaçlar karşılayacak. Aynı zamanda tarihî yapılara da rastlayacaksınız. Bu yapıların önünde ve parkın istediğiniz bir alanında çekim yaptırabilirsiniz. Daha önce bu mekânda çekim yapmış bir fotoğrafçı ile çalışırsınız mükemmel bir albüm hazırlığı yapmış olursunuz. Zaten İstanbul’da birçok fotoğrafçının ilk tercihleri arasında yer alan bir çekim alanıdır.

Atatürk Arboretum’u
İstanbul’da en çok tercih edilen düğün fotoğraf çekim lanlarından biri de Atatürk Arboretum’udur. Burası aslında bir botanik bahçesidir. İsminden de anlaşılacağı üzere içinde onlarca belki yüzlerce bitki çeşidi bulunuyor. Daha önce görmediğiniz ağaç türlerine, çiçek çeşitlerine ve hayvan türlerine rastlayabilirsiniz. Rengârenk kuşların ve çiçeklerin arasında harika bir gün geçirmek için bu mekânı kullanabilirsiniz. Fotoğrafçınızla görüşürken mekânda daha önce yaptığı çalışmaları incelemek size fikir verecektir. Örnek albüm ve çekim çalışmalarını inceleyerek düğün çekimlerinize hazırlıklı gitmenizi öneririz. Ayrıca Atatürk Arboretum’unun Sarıyer’de bulunduğunu hatırlatmış olalım.
Düğüm çekimlerinde yeni eğilimlerden biri de save the date çekimleridir. Bu fotoğrafların çekim günü yaklaşık düğünden 3 ay öncesidir. Tercihinize göre tarih değişebilir. Peki, nedir save the date? Tarihi sakla anlamını taşır. Arkadaşlarınıza ve çevrenize önceden haber verme amacıyla bu çekimler yapılır. Çekimler fotoğraf veya video olarak yayınlanır. Böylece tüm çevreniz evleneceğinizi önceden öğrenir ve planını bu tarihe göre yapabilir. Ayrıca çiftler için düğüne hazırlık anlamı da taşır.

Sizler de düğün çekimleriniz için mekân arayışındaysanız yukarıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz. İstanbul’un en özel mekânlarında çekim yapmış olma şansını yakalarsınız.

© Copyright - Bilal Bulut