İstanbul Düğün Kış Çekimi Mekânları

Düğün albümü için İstanbul’da bulunan kış çekim mekânlarını öğrenmek istiyorsanız sizler için en popüler çekim alanlarını derledik. Düğünü kışa denk gelenlerin içi biraz buruktur. Soğukta nasıl çekim yapılacak?

Nasıl hazırlanılacak veya nasıl eğlenilecek. Herhangi bir aksaklık çıkma ihtimali çok yüksektir. Üstelik ilkbaharda ve yazın canlanan yemyeşil doğayı göremeyeceksiniz. Hâl böyle olunca kış mevsimindeki dış çekim önerileri ilginizi çekecektir.

İstanbul’da Düğün Kış Çekim Alanları
Düğününüz kışa denk geldi ve fotoğraf çekimini nerede yaptıracağınıza karar vermediniz. Bu konuda fotoğrafçınızdan bilgi alabilir, kışın düğün yapan arkadaşlarınızdan fikir sorabilirsiniz. Ama en güzeli makalemizden tüm bu mekânları inceleyip kararınızı verebilmenizdir.
Düğününüz kışa denk geldiyse en başta iki önemli konuyu dikkate almalısınız. Bunlardan ilki çok üşüyen biri misiniz? Kışın kesinlikle dışarıda bir dakika duramam, diyenlerdenseniz zaten doğrudan iç mekânları tercih etmeniz gerekir. Bu mekânların bilgisini sizler için aşağıda vereceğiz.
İkinci konu ise düğün gününüzdür. Üşüme konusunda sıkıntınız yoksa çekim alanını düğün gününe göre ayarlayabilirsiniz. Düğünün olduğu gün bir fotoğraf çekimi yapılacaksa her ne kadar soğuğa dayanıklı olsanız da iç mekânları tercih etmeniz en doğrusudur. Çünkü tam da düğünüze saatler kala bir kaza geçirmek istemezsiniz. Size ya da kıyafetlerinize zarar gelmemesi için profesyonel hareket etmelidir ve iç mekân tercihinde bulunmalısınız.
Düğünden günler öncesinde çekim yapılacaksa dış çekimi tercih edebilirsiniz. Ama önceden muhakkak sıkı giyinmeli ve hazırlıklarınızı iyi yapmalısınız.

Hidiv Kasrı: Hidiv Kasrı İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alır. Düğününüz için unutulmaz kareler tasarlıyorsanız ilk tercihiniz Hidiv Kasrı olabilir. Boğaz’a nazır bir kasrın içinde kendinizi özel hissetmenin farkını yaşayacaksınız. Yaklaşık yüz yıllık mimarisi, her daim bakımı yapılan bahçeleri, peyzaj çalışmaları ile rüya gibi bir düğün hikâyesi sizi bekliyor olabilir. Burada dış çekim de yapabilirsiniz. Hem deniz hem dillerden düşmeyen özel bahçeleri ile tüm beklentilerinizi karşılayacak bir mekândır.

Adile Sultan Sarayı: Adile Sultan Sarayı’nda çekim yaptırmak size kendinizi son derece ayrıcalıklı hissettirecektir. Zaten o günün prens ve prensesleri siz olacaksınız. Size de böyle bir saray yakışır. Peki, ne biliyoruz Adile Sultan Sarayı hakkında?
Bu tarihî mekân Üsküdar’da bulunuyor. Abdülmecit’in kız kardeşinin ismidir. Adile Sultan burayı yazları kalmak için kullanırdır. Kendisi aynı zamanda Osmanlı şairleri içinde divan(divan edebiyatı şiirlerinin toplandığı eser) sahibi olan tek kadın şairdi. Eğitime ve yardımlaşma konularına düşkün biriydi. Mekânı MEB’e bağışlamıştır.
Her köşesi tarih kokan bu sarayda kısa süreli de olsa sultan olmaya ne dersiniz? İlginizi çektiyse masallardan fırlamış gibi duran bu özel mekânda düğün çekimi yaptırabilirsiniz.

Küçük Su Kasrı: Küçük Su Kasrı Üsküdar Beykoz arasında Küçük Su semtinde yer alan bir mekândır. Yine burası da Boğaz manzaralıdır ve hayalinizdeki albüm çekimleri için belki de aradığınız mekândır. Unutulmaz bir gün geçirmek ve masalımsı kareler ortaya koymak için tercihinizi Küçük Su Kasrı’ndan yana kullanmaya ne dersiniz?
Çekim için tercih edebileceğiniz alanlar bu kadarla da sınırlı değil. Haydar Paşa Tren Garı, Sirkeci Tren İstasyonu, Yıldız Parkı gibi mekânlar da diğer favori çekim alanlarıdır.

O Gün Sizin Gününüz
Düğün ve çekimler size hayatınızın en özel anlarını yaşatacaktır. Bu özel anlar için save the date çekimlerinizi veya düğün öncesi tüm çekimleri bu özel mekânlarda gerçekleştirebilirsiniz. Save the date düğünden aylar öncesinde ve birkaç hafta öncesinde çekilir. Genelde 3 ay doğru zamandır. Amaç sevdiklerinizi bu özel güne hazırlamaktır. Düğüne yaklaşırken adım adım bu fotoğrafları paylaşabilirsiniz.

© Copyright - Bilal Bulut